Okultismus a esoterika

Od křesťanství k satanismu

Pomůcky k magii

Tak jako v každém vědním či jiném oboru, tak i magii v se používá značně rozmanitá škála rituálních pomůcek. Nikdo se nemusí lekat, pořízení je většinou velmi levné. Každý používá předměty podle svého uvážení. Musíme však mít na paměti, že pokud si nějakou pomůcku zvolíme jako rituální tak jí už nesmíme na nic jiného použít!!! Vybral jsem zde několik pomůcek se kterými se při výkonu magie setkávám. Já osobně si vystačím s menším množstvím.

 

 

OLTÁŘ - je základní magickou pomůckou, která se objevuje snad ve všech odvětvích. Oltář je místem, kde spočívají další rituální předměty. Je místem kde se při rituálu odkládá, pálí, řeže, váže a provádí mnoho dalších činností. Oltář si můžeme udělat sami prakticky z čehokoliv - z dřevené bedýnky, můžeme použít malý stolek, plochý kámen atp. Můžeme jej také pokrýt nějakou tkaninou. Já osobně mám vlastnoručeně dělaný dřevěný otlář, který jsem pokryl černou látkou. Barvu můžeme vybrat dle vkusu nebo podle povahy rituálu nebo pokrývku nemusíme používat vůbec. Postavení dalších předmětů na oltáři před zahájením rituálu záleží buď na požadavcích které na nás rituál klade a nebo můžeme mít své vlastní uspořádání.

 

 

MEČ (nůž, dýka) - je pomůckou, která slouží nejen k řezání, ale i k zahušťění odesílané formace rituálu a zahušťuje astrální síly. Také se jím přidržují pálené předměty. Symbolizuje živel vzduchu. V kultu Wicca se používá tzv. athame - nůž který má černou střenku a oboustranně ostrou čepel. Viccané jej používají k zahánění astrálních sil, které se vymkly kontrole. Já osobně meč, nůž ani dýku nepoužívám.

 

 

HŮL/HŮLKA - je dalším poměrně rozšířeným nástrojem. Lze ji vyrobit buď ze dřeva a nebo z kovu. Hole slouží jako magikova prodloužená ruka a na rozdíl od nože nebo meče či dýky ředí astrální síly. Hole představují živel ohně. Používají ke kreslení imaginárních obrazců (hůlky) nebo ke kreslení obrazců do země (hole). Hůl/ku si můžeme vyzdobit různými symboly dle našeho gusta. Často také vevnitř obsahují magický katalizátor např. rozemletý magický kámen, který se nasype do vyvrtané díry v hůlce/holy, která se poté uzavře - u dřeva nejlépe zaplní voskem.

 

POHÁR - je nástrojem, který symbolizuje živel vodu. Pohár může mít mnoho různých variací. Nejlepší jsou kovové poháry, ale pozor neměly by být ze zlata a keramické. Já používám malý keramický pohárek, který se mi výtečně osvědčil. Poháry se využívají k příjmu tekutin při rituálu, kdy tekutina symbolizuje nějaký prvek či energii, kterou do sebe aktem pití přijímáme.

 

PENTAKL - zastupuje zemský živel. Je to ve své podstatě uzemňující prvek při rituálu. V uvozovkách by se dalo říci, že je to takový náš hromosvod. Pentakl je většinou symbol v podobě přívěsku, který v době rituálu máme na sobě a nebo položený na oltáři. Symbolů, které můžeme jako pentakl využít je nepřeberné množství od egyptských po keltské. Já osobně používám jako pentakl pentagram, který bývá užíván nejčastěji a nosím ho zavěšený na krku - což je také častější způsob než pokládaný na oltáři.

 

SVÍCE - viz. stránka Svíce - využití v magii.

 

ODĚV - rituální oděv je při výkonu rituálu téměř podmínkou. Magické roucho může mít mnoho podob. Můžeme si pro magii vyčlenit jedny kalhoty a jedno triko, nebo si můžeme pořídit dlouhý plášť s kapucí nebo i bez kapuce. Barevnost oděvu záleží zcela na našich představách. Oděv mohou zdobit i různé symboly. Já mám hnědý dlouhý plášť bez kapuce. Spodní prádlo se zpravidla nenosí, ale můžeme jej mít také.  Nejpřirozenějším oděvem bývá také nahota. Pokud provádíme rituál sami a nebo s blízkými osobami, kde nepociťujeme stud nemusíme mít oděv žádný.

 

DALŠÍ POMŮCKY - výše jsem uvedl  několik základních magických pomůcek. Existují ovšem i další předměty, které se při provozování magie používají. Mohou to být: bubny (šamanismus), obětní misky (kult Wicca), magický provaz, kotel a další...

 
Od vzniku lidstva do konce světa