Okultismus a esoterika

Od křesťanství k satanismu

Sekty

Sektou zde myslíme nebezpečnou náboženskou sektu, takovou, která vymyje mozek a vypěstuje závislost jako trám. Jsou i jiné spolky se sektářskými znaky,   třeba ekonomické   (známé milionářské letadla), politické, vzdělávací  nebo léčebné. 

Třeba si teď říkáš, tohle není čtení pro mě, mě nic takového nehrozí,  jsem přeci myslící člověk.  Tak v tom případě je tohle čtení přesně pro Tebe.  A je-li Ti ještě do 25ti let, tak už je to 2:0 pro náboráře a to jsi ani nikam nešel. 


 Ano… ti usměvaví lidé, pečlivě oblečení, co Tě osloví na ulici s tím, že pořádají zajímavou akci,  to jsou na rozdíl od Tebe školení  lidé.  Mají nacvičeno, jak odpovědět když řekneš ne,  vědí jak zaujmout pozornost, vědí kdy se usmát a kdy prohodit nějaký vtip. Vědí jak dostat hovor tam kde mají převahu. A hlavně vědí, že logika nehraje hlavní roli… Nevěříš?  


 Zkusme se kouknout  například k Moonistům (Hnutí sjednocení):

Tato sekta provozuje desítky dalších jakoby nezávislých spolků. Například  Federace žen za mír ve světě, Federace rodin za mír ve světě, Akademie profesorů za světový mír či studentské kluby CARP.  Pořádají řadu akcí -  konference, přednášky, promítání filmů, multikulturní večery, besedy, kurzy angličtiny, koncerty, sportovní, charitativní a ekologické akce. Mají velký zájem zvát i známé osobnosti, což jim občas vyjde.

V náboru se zaměřují na vš studenty. Pozvou Tě nezávazně na nějakou akci, vždy nedaleko.  Nahrává jim fakt, že většina mladých je ochotna přijmout pozvání na  akci, i když ví že ji pořádá sekta (a to moonisti neřeknou).  Na otázky odpoví vyhýbavě, vše se dozvíš až tam.

Na akci se Ti intenzívně věnují vybraní a školení lidé,  zpravidla opačného pohlaví. Panuje úsměv, pohoda, všichni jsou sdílní a milí. Umějí poutavě vyprávět.  O své zemi, své komunitě,  jak cestují po světě a pomáhají lidem. Ocitneš se ve světě, kde není žádná chyba.  Tahle psychologická technika - obklopení láskou – má za cíl vyvolat silný zážitek podobný zamilování.  Zrovna Ti nabídli  kompletní vyřešení všech Tvých problémů –  práci pro mír, skvělé přátele, cestování po světě, bez starostí o živobytí a složitého rozhodování.  Jaký kontrast s každodenní těžkou realitou… Pokud  přijmeš lákavě vypadající pozvání  na vícedenní seminář, tak jsi už  prakticky jejich.  Doufám, že jsi četl pozorně. Jedná se o jednu jedinou akci a o inteligentní lidi.

Seminář je někde dál v uzavřené společnosti.  Jakmile jsi dostatečně uvařen předloží Ti k podpisu členství.  Málokdo odmítne. To znamená  například bezvýhradné přijetí jejich učení a vůdce spasitele Moona (i za cenu vlastního života),  zřeknutí se rodiny a přátel,  přestěhování do komunity, odevzdání majetku,  odevzdání výběru partnera do rukou vůdce (to jsou ony hromadné svatby na stadionech)


Ještě si na závěr řekněme jaké znaky má  nebezpečná  sekta:

autoritářské vedení – má absolutní vliv na vše, vyžaduje se oddanost
elitářství – sekta je vyvolená a jediná schopná vyřešit všechny problémy. Nespolupracuje s nikým zvenku a je uzavřená.
šíření dogmy –  o učení nelze pochybovat, vše jiné vede k nějaké záhubě. Vůdce je nedotknutelný.
přesná pravidla a zásady – zahrnující  i soukromý život.  Existují tresty za porušení. 
víra v učení je nad rozumem – důraz na pocity a emoce, diskuse se nepřipouštějí.
pronásledování – většinou je učení (členové) pronásledováno někým zvenku.


 Z pochopitelných důvodů jsou tyto skutečnosti utajovány, takže nebývá lehké je zjistit. Dá se ale říct, že pokud má spolek,  který Tě lanaří na svou akci má více těchto znaků, je třeba jej považovat za nebezpečný a vyhnout se mu.

Zhoubnost a nebezpečnost sekty spočívá v plném ovládnutí Tvého života.  Převezmou za Tebe rozhodování,  spálíš mosty ke svým blízkým, přestaneš komunikovat s lidmi mimo sektu,  a hlavně si vypěstuješ silnou emocionální závislost na sektě, odborníci ji přirovnávají k závislosti na alkoholu nebo drogách.  Bývalí členové sekt nejsou schopni samostatně žít a  potřebují několikaletou léčbu. 


 Tedy jít nebo nejít na akci pořádnou sektou? Osobně doporučuji nejít, nediskutovat s náboráři o ničem.  Je to velké riziko a jsi v situaci jednoho nepřipraveného člověka proti  skupině  školených odborníků, kteří bez okolků použijí psychologické fígle aby Tě získali – tedy pardon, aby zachránili Tvou černou duši.  A to se může stát už na první akci!

C - http://genloyd.webgarden.cz/sekty

 
Od vzniku lidstva do konce světa